Náš príbeh

Ahojte, drahé maminy.

Volám sa Agáta Galovič a pochádzam z Košíc. Som manželkou a maminou 2-ročného Tobiasa.

To, že čítate túto stránku znamená, že ste pravdepodobne na materskej dovolenke alebo sa na ňu ešte len chystáte. Asi ste už zistili, že tá dovolenka nie je dovolenkou v tom pravom slova zmysle. Neležíte na lehátku pod slnečníkom a nedržíte v rukách osviežujúci drink.

Musíte ale uznať, že je to jedno z najkrajších období vášho života :).

Starosti vs. radosti

Výchova a starostlivosť o bábätko však so sebou okrem radosti a nezabudnuteľných momentov neraz prináša neistotu, vyčerpanie či strach.

Svojmu bábätku chcete dať to najlepšie, no niekedy máte jednoducho pocit, že to nerobíte správne. Cítite sa stratené v mori informácií a neviete získať potrebnú radu, ktorá by vám v danej situácii dokázala pomôcť.

Alebo naopak. Tých rád sa na vás valí až príliš a často sú sprevádzané odcudzením a nepríjemnými otázkami:

A ešte omnoho viac podobných nevyžiadaných rád od iných mamičiek, rodiny, priateľov, známych či neznámych, čo často vedie k stavu beznádeje a frustrácie.

Aj ja som bola v podobnej situácii.

Tak ako väčšina mamičiek, aj ja som chcela dať nášmu synovi tú najlepšiu a najkvalitnejšiu starostlivosť. Od šestonedelia cez prvé choroby, dojčenie či spánok som sa však stretávala s výzvami, s ktorými som si nevedela rady.

Kedy a čím prikrmovať? Ako zvládnuť prvé teploty? Môžem mu dať lieky? Dopomôcť mu s chodením alebo ho nechať tak? Prečo sa vždy budí po 30-tich minútach spánku? Ako sa starať o prvé zúbky?

Veľmi veľa času som preto trávila čítaním kníh, e-bookov, bola som súčasťou rôznych webinárov, online vysielaní a prednášok a preštudovala som množstvo článkov, nakoľko som v každom vývojovom štádiu hľadala tých správnych odborníkov a špecialistov, ktorí mi vedia poskytnúť spoľahlivé rady.

To však znamenalo stráviť desiatky hodín hľadaním, študovaním a zisťovaním na úkor vlastného spánku a oddychu, čo malo za následok mrzutosť a podráždenosť, ktorá sa prejavovala v prehnaných reakciách a domácej nepohode.

Ako Tobias rástol, toho času bolo menej a vnútornej neistoty a únavy čoraz viac.

Od koučingu k aplikácii

Som profesionálna koučka a moje klientky za mnou často prichádzajú práve s témami, ktoré úzko súvisia s rolou matky. Pociťujú obrovskú zodpovednosť za svoje dieťa a rodinu, často ich však ovláda strach, neistota a pocit bezmocnosti.

A tak som sa začala pýtať samej seba, ako by som im dokázala pomôcť inak ako len koučovacími metódami. 

A tu sa zrodila celá myšlienka, vytvoriť aplikáciu, v ktorej nájdete všetko, čo potrebujete vedieť v staroslivosti o bábätko.

Keďže môj manžel je projektový manažér a má rád technické vylepšenia, našli sme spôsob, ako sprístupniť chýbajúce informácie mamičkám vo forme, ktorá bude praktická a jednoducho ovládateľná.

Samozrejme sme na tom pracovali po nociach :), avšak s víziou, že vytvoríme niečo, čo pomôže mamičkám zvládať každodenné výzvy s ľahkosťou. To bolo naším obrovským hnacím motorom.

Pustila som sa do oslovovania odborníkov a veľmi sa dnes teším, že sa nám podarilo vyskladať tím profíkov s dlhoročnými skúsenosťami, ktorí v aplikácii prinášajú nielen hodnotný obsah, ale aj konkrétne návody a tipy.

Do aplikácie sme ich vybrali aj preto, že nielen mne, ale aj iným mamičkám skvelo fungujú ich rady a návody, a pociťujú tak v starostlivosti o bábätko pokroky a pozitívne výsledky.

A predovšetkým to, čo robia, robia s láskou a húževnatosťou, napĺňa ich to radosťou a je to pre nich životným poslaním.

A preto je naším najväčším cieľom, aby sa tieto informácie dostali k čo najväčšiemu počtu rodín a mamičiek a pomocou týchto jednoduchých návodov a rád dokázali vylepšiť rodinnú pohodu, tešiť sa zo života a užívať si svoje bábätko naplno.

Stiahnite si aplikáciu Baby-Care

Stiahnite si aplikáciu Baby-Care a majte vždy pri sebe osobného poradcu, ktorý vám pomôže s ľahkosťou zvládnuť všetky výzvy v starostlivosti o vaše bábätko.