MUDr. Monika
Michňová

​Vzdelanie

V roku 2010 ukončila Jesseniovu lekársku fakultu v odbore Všeobecné lekárstvo. Po ukončení školy chcela svoju lekársku kariéru venovať liečeniu tých najmenších a najzraniteľnejších a to našich detičiek. Po skončení školy preto začala pracovať na detskom a novorodeneckom oddelení vo všeobecnej nemocnici. Aktuálne je zaradená v atestačnom programe PEDIATRIA.

Vzdelávanie pokračuje pravidelným absolvovaním akreditovaných seminárov a webinárov, a taktiež návštevou kongresov s pediatrickým zameraním. Samozrejme, v rámci časových možností sa neustále vzdeláva a sleduje aj najnovšie publikačné činnosti vo svojom odbore.

V roku 2020 sa jej stala tá najúžasnejšia vec, a to bolo narodenie dcérky Vanesky. Ocitla sa aj na tej druhej strane a začala veľa vecí vnímať očami samotnej matky, takže vedela pochopiť mnoho otázok, ktoré mamičky bežne trápia. Opakovane rozdávala rady ohľadom starostlivosti a liečby detičiek svojich priateliek a známych. To bol aj jeden z dôvodov, kvôli čomu sa počas materskej dovolenky odhodlala a založila si na sociálnej sieti Instagram profil s názvom @detska_doktorka.

V roku 2021 vyhrala anketu MAMA INFLUENCERKA roka 2021, ktorú organizoval časopis Mama a ja.

Na svojom profile rieši základné otázky týkajúce sa starostlivosti o detičky, hygienu, liečbu bežných ochorení a ich prevenciu. Svoj čas venuje aj písaniu článkov.

Jej oddych je čas strávený s manželom a dcérkou a najradšej s nimi trávi čas v prírode, na bicykloch alebo pri peknom výlete na zaujímavom mieste.