Mgr. Klára
Kulichová

​Vzdelanie

Zakladateľka programu Play Wisely na Slovensku a Bilingválnej Montessori škôlky Múdre hranie.

Klára je absolventkou medzinárodného kurzu Montessori pedagogiky pre deti od 3 – 6 rokov vedeného medzinárodne uznávanou asociáciou AMI (Association Montessori International), ktorej zakladateľkou bola priamo Dr. Maria Montessori. Pracovala v Montessori škôlkach vo Viedni, Prahe a Bratislave.

V roku 2013 sa stala Národným zástupcom pre licencovaný program Play Wisely na Slovensku a ako lektorka sprevádzala týmto programom viac ako 200 detí. V súčasnosti v Bratislave vedie tím 13-tich lektorov a v programe je približne 350 klientov každý týždeň. V roku 2018 vďaka nadšeným lektorkám z programu Play Wisely založila Bilingválnu Montessori škôlku Múdre hranie počas materskej dovolenky.

Klára pochádza z Prahy, vyštudovala Prírodovedeckú fakultu, odbor ochrany životného prostredia. Na Slovensko prišla v roku 2011 a dostala príležitosť začať novú kariéru zameranú na prácu s deťmi. Práca s deťmi Montessori metódou je pre ňu obrovskou radosťou a napĺňa ju šťastím, keď vidí, ako im tento prístup dokáže rozsvietiť svetielko v očiach a aj v srdci.