MDDr. Dagmar
Redajová

​Vzdelanie

Dagmar je zubnou lekárkou a mamou dvoch malých špuntov, ktorá dúfa, že raz budeme mať všetky deti bez zubného kazu. 

Už ako študentka sa venovala preventívnym programom v oblasti ústneho zdravia, čo jej ostalo aj doteraz. Má za sebou množstvo školení a prednášok v školách, škôlkach, kde sa veľa naučila o prístupe detí a ich rodičov k ústnemu zdraviu. 

Zahraničné stáže už počas štúdia jej ukázali, ako funguje zubná starostlivosť v krajinách ako Turecko, Libanon či Portugalsko, a tak vie porovnať, že na Slovensku sa v tejto oblasti rozhodne nemáme za čo hanbiť, práve naopak. Jedna oblasť u nás, ale má svoje veľké rezervy, a to je preventívna starostlivosť u detí. 

Zubnou lekárkou je od roku 2015, kedy ukončila štúdium na Univerzite Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Odvtedy sa venujem dospelým, aj detským pacientom. 

Dagmar pracovala a získavala skúsenosti vo viacerých klinikách, na zubnej pohotovosti a aj na univerzite UPJŠ v Košiciach, kde ako asistent učila budúcich zubných lekárov.

Od roku 2017 sú spolu s manželom zakladateľmi zubnej kliniky REDAJ v Košiciach, kde sa všetci snažia, okrem ošetrovania pacientov, viesť ich pacientov aj k správnym návykom v oblasti čistenia zubov a starostlivosti o chrup.

Dagmar verí, že prevencia je tá najefektívnejšia a najudržateľnejšia metóda, ako si zdravé zuby udržať po celý život. 

Svoje znalosti si rozširuje neustále, či už na mnohých školenia doma alebo v zahraničí. Zubné lekárstvo je veľmi dynamicky sa rozvíjajúci obor medicíny a je odhodlaná ponúkať mojim pacientom tie najnovšie postupy, ktoré si touto cestou kontinuálne dopĺňa.

V oblasti prevencie pred zubným kazom u tých najmenších sa zapája aj do projektov v rómskych komunitách, kde sa snaží, aby nové generácie zo všetkých sociálnych vrstiev mali rovnaký prístup k informáciám a pomôckam. Táto práca je beh na dlhé trate, ale so správnym zápalom a ľuďmi okolo raz určite budeme vidieť výsledky.

Narodenie jej synov ju ešte viac motivuje aktívne sa podieľať na znížení kazivosti chrupu u detí na Slovensku, lebo v porovnaní s krajinami EÚ zaostávame. Jej úlohou je naučiť rodičov, aby si uvedomili, že ústne zdravie má vplyv na celý organizmus a to platí nie len pre trvalé zuby, ale aj tie mliečne. Rodičia majú v dnešnej dobe veľmi veľa povinností a zuby sú bohužiaľ často na konci rebríčka priorít. A to chce zmeniť.

Dnes máme veľmi veľa informácií aj k téme zubov z rôznych zdrojov a Dagmar Vám veľmi rada pomôže zorientovať sa v tomto informačnom šume, ktorý vie byť veľmi mätúci.