JUDr. Mária
Dvončová

​Vzdelanie

Povolaním právnička a autorka projektu Právne pre rodiča. Už niekoľko rokov sa s veľkou vášňou venuje situáciám, v ktorých sa nachádzajú budúci rodičia a rodičia malých detí. Jej témami sú materské, rôzne peňažné dávky od štátu, OČR-ky, rôzne administratívne oznámenia a tlačivá, školy/škôlky a nezhody medzi rodičmi.

Pomáha rodičom zorientovať sa v spleti zákonov, povinnostiach a právach tak, aby im ušetrila čas a peniaze.

Predtým než sa stala sama mamou, venovala sa najmä rodinnému, pracovnému a občianskemu právu. Nakoľko ju známi oslovovali s otázkami ohľadom administratívy pri narodení bábätka, a to nielen od tehotenstva, ale aj v období po pôrode, pripravila pre rodičov knižného sprievodcu. Táto publikácia vyšla ako Praktický sprievodca pre rodičov v roku 2015.

V písaní článkov a blogovaní pokračovala i naďalej, a to konkrétne na jednom mamičkovskom portáli a portáli Právne noviny. Od roku 2017 spolupracuje s magazínom Dieťa, kde pripravuje rubriku Právo a rodina.

Aktuálne sa plne venuje projektu Právne pre rodiča, ktorý funguje na rovnomennej web stránke a na dvoch sociálnych sieťach. Organizuje pravidelné webináre, kde vysvetľuje rodičom, aké majú možnosti v rôznych situáciách, v ktorých sa nachádzajú. Okrem toho ponúka spracované e-príručky. Sleduje legislatívne zmeny a informuje o nich rodičov cez články na blogu a príspevkami na Facebooku a Instagrame.
Tak, aby boli rodičia informovaní, vedeli, kde čo vybaviť a prípadne nezmeškali lehoty.