Dott.ssa Zuzana
Guzmická

​Vzdelanie

Zuzka je autorka a zakladateľka projektu Lepší spánok bábätiek. Téme spánku sa intenzívne začala venovať po narodení dcérky Karolínky pred takmer 6-timi rokmi. Ako prvá na Slovensko priniesla spánkové poradenstvo, aby mohla pomáhať rodinám zlepšovať spánok ich detí. Pri svojej práci sa opiera o vedecké poznatky a komplexné vzdelanie v danej téme je pre ňu prioritou.

Jej cieľom je pomáhať rodičom, aby ich deti spali lepšie a celá rodina tak bola spokojnejšia. Zastáva názor rodinne zameraného prístupu. Verí, že neexistuje len jedna správna cesta, a preto pri svojej práci rešpektuje prístup k rodičovstvu a spánku každej jednej rodiny. Aj preto pri svojej práci využíva rôzne prístupy k spánku, aby podporila rodinu v tom, čo potrebuje. Rovnako verí tomu, že deti potrebujú rodičov, ktorí dni len neprežívajú vyčerpaní, ale majú dostatok energie a chuti sa deťom plnohodnotne venovať.

V projekte Baby-Care vás bude sprevádzať spánkom detí od narodenia, priblíži vám, aký je spánok detí podľa veku, aké najčastejšie problémy môžete čakať a najmä to, ako si s nimi poradiť.