Bc. Radka
Račanská

Osvedčenia a certifikáty

Pôrodná asistentka z Českých Budějovíc a laktačná poradkyňa, ktorá sa v Baby-Care podieľa na predpôrodnej príprave, dojčení a období šestonedelia. Jej rady a tipy sú vždy v súlade s najnovšími vedeckými poznatkami, ktoré prepája so svojimi skúsenosťami.

Radka má za sebou štúdium osemročného gymnázia, po ktorom sa rozhodla zamerať na zdravotníctvo. Najprv študovala všeobecné lekárstvo, ale veľmi skoro zistila, že to nie je to pravé. Zo školy teda odišla a začala sa venovať pôrodnej asistencii, ktorú si od prvej chvíle zamilovala. Už počas štúdií sa zúčastnila mnohých kurzov a seminárov, aby si rozšírila obzory, a ešte lepšie prepojila svoje vedomosti a schopnosti. V rámci štúdia tiež absolvovala zahraničnú stáž v pôrodnici v Rakúsku.

Štúdium dokončila v roku 2020 a čoskoro nastúpila do nemocnice na oddelení neonatológie, kde pracovala u fyziologických novorodencov a potom na stanici intermediárnej starostlivosti. V súčasnej dobe pôsobí v súkromnom sektore, kde sa venuje predpôrodnej príprave a kurzom, tejpovaniu, laktačnému poradenstvu, práci s rebozom, aromaterapiou a ďalším. Snaží sa hľadať balans medzi „medicínskym“ a „alternatívnym“ prístupom ku klientke. Najdôležitejšia je pre ňu kontinuálnosť starostlivosti.